Pitbull ($PIT)

Web SitesiPitbull Community
Kontrat AdresiBSC - 0xa57ac35ce91ee92caefaa8dc04140c8e232c2e50
GezginBscScan
Sosyal Medya BağlantılarıTwitterRedditTelegramDiscordMediumGitHub
Whitepaper

Whitepaper (Türkçe)

Pitbull Token Nedir?

$PIT, 17 Mart 2021 tarihinde Binance Smart Chain ağı üzerinde listelenen, kripto para kontrat denetmenleri tarafından kontratı incelenip (audit) hiçbir güvenlik riski olmadığı kanıtlanan ve ilk günden itibaren tümüyle PIT yatırımcılarından oluşan topluluk üyelerince katkılar sunularak yürütülen Merkeziyetsiz Bir Topluluk Projesi’dir.

Yatırımcılar, oluşturdukları topluluk ile en başta logo ve web sitesi, sosyal medya platformları, iletişim kanalları olmak üzere grafik dizaynlar, videolar, içerikler üreterek projeyi bugüne kadar taşıdılar. Bu durum ve proje sahipliğinin tekrar ilan edilmesi, kontratı son derece güvenli hale getiren ana etkenlerdendir. Grafik tasarımcılarından websitesi geliştiricilerine, yazılımcılara, yazarlardan, çevirmenlere, analistlere ve hatta müzisyenlere kadar birçok dalda yeteneği olan ve PIT’e yatırım yapan gönüllüler projenin sağlam adımlarla gelişmesine yardımcı oldu. Her geçen gün yeni kişiler topluluğa katılmaya ve yetenekleriyle projeye katkı sunmaya devam ediyorlar.

Bu kadar kısa sürede büyük bir ilerleme kaydeden proje adına topluluk, dünyanın farklı yerlerinden insanların çabaları ile Blockchain çağının doğuşuna tanıklık ederek PIT için her geçen gün kilometre taşları inşa etmeye devam ediyor.

Pitbull akıllı kontratı ve konsepti gereği son derece güvenli olan bir kripto para projesidir. Proje geliştiricisinin token kontratının sahipliğini, ilk yayınlanmadan itibaren tamamı ile bırakarak projeyi yatırımcılara adadığını ve toplam arzın yarısını başlangıç itibarıyla yaktığını belirtmek isteriz. Kontrat gereği yapılan bütün işlemlerin bir kısmı otomatik olarak likidite havuzuna aktarılmakta ve bir kısmı da yakılarak sonsuza kadar kilitlenmektedir. Geliştirici, toplam arzın yarısını proje yayınlanmadan yakarak projenin sahipliğinden feragat ettiği için kontrat gereği hiçbir şekilde kontrata ulaşılıp bir değişiklik yapılma imkanı kalmamıştır. Likiditeye ulaşılamadığı için Pitbull Kontratı gereği son derece güvenlidir.

PIT Token Tokenomik (Token Ekonomisi) detayları:

  • Toplam Arz 100,000,000,000,000,000 PIT’tir.
  • Toplam arzın %50’si başlangıçta tam anlamıyla “kara delik”te geridönüşü olmaksızın yakılmıştır.
  • İşlem başına maksimum limit 500,000,000,000,000 PIT’tir.
  • Her bir token işleminde %2’lik bir kısım otomatik olarak tokeni elinde tutan kullanıcılara dağıtılır.
  • Yapılan her işlemin %2’lik kısmı da sonsuza kadar kilitlenmek üzere ölü adrese otomatik olarak eklenmektedir. Bir diğer deyişle akıllı kontrat ile yakılarak toplam arz sürekli olarak azalmaktadır. Bu fona kontrat gereği kimsenin ulaşımı yoktur. Dolayısı ile projeyi bu açıdan güvenilir hale getirmektedir.

Kaynak: Pitbull whitepaper (Arşiv kaynak)

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör